Loading...

Blog

mapaKMWZ

II etap konsultacji dokumentu „Kierunków Rozwoju i Zarządzania Terenami Zieleni w Krakowie na lata 2017 – 2030”

W połowie czerwca rozpoczął się drugi etap konsultacji społecznych dokumentu pn.: „Kierunki rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”. W pierwszym etapie konsultacji, który odbył się na przełomie 2015 i 2016 roku, obyły się spotkania we wszystkich dzielnicach, zebrano wtedy wnioski, uwagi i pomysły odnośnie rozwoju terenów zieleni. Spotkania miały formę otwartą, warsztatową, a każdy z uczestników mógł przedstawić swoje postulaty i zaznaczyć je na mapach. Na koniec każdego ze spotkań odbyło się głosowanie celem wyboru najistotniejszych zagadnień w danej dzielnicy. Następnie, zebrane postulaty zostały przeanalizowane i te możliwe do realizacji zostały włączone do opracowywanej koncepcji. Większość postulatów została przyjęta.

W bieżącym etapie konsultacji przedstawiona będzie robocza wersja koncepcji i omówiony zostanie sposób rozpatrzenia postulatów. Spotkania będą miały formę informacyjno-dyskusyjną. Odbędą się one w czterech starych dzielnicach (Śródmieście, Krowodrza, Nowa Huta, Podgórze), z podziałem Podgórza na dwie części ze względu na rozległość obszaru. Taki podział konsultacji ma na celu kompleksowe przedstawienie proponowanego systemu terenów zieleni w szerszym kontekście, niż tylko najbliższego otoczenia miejsc zamieszkania. W pierwszej części prezentowana będzie robocza wersja koncepcji, zaś w drugiej odbędzie się dyskusja na forum ogólnym nad przedstawionymi propozycjami.

Chętni będą mogli jak dotychczas zgłaszać swoje postulaty także w formie mailowej na adres: miastowzieleni@um.krakow.pl

lub pisemnie do:

Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, Os. Zgody 2, 31-949 Kraków

oraz na FB tutaj (klik).

Cykl konsultacji zostanie zamknięty końcem czerwca. W lipcu i sierpniu zostanie przygotowana końcowa wersja dokumentu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

10531381_395581343968258_5066188511750241255_o

Publikujemy również roboczą koncepcję terenów zieleni, która będzie prezentowana na spotkaniach konsultacyjnych. Wszelkie uwagi można zgłaszać do 15 lipca.

Zapraszamy do przeglądania mapy tutaj (klik).

mapaKMWZ

Więcej na temat konsultacji, zdjęcia ze spotkań i wszystkie materiały do pobrania na stronie Miejskiego centrum Dialogu:

Miejskie Centrum Dialogu – Pierwszy etap konsultacji Kierunków rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017 – 2030 – klik

oraz na funpagu FB – Kraków – Miasto w Zieleni – klik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *